Prędkość internetu światłowodowego zwiększa się. Jego standardowa prędkość oscyluje w granicach trzystu Mb/s, a niekiedy dochodzi nawet do 1000 Mb/s. To niebotyczne wartości, , które mocno przekraczają zapotrzebowanie statystycznego użytkownika, a niekiedy też możliwości urządzeń końcowych. Ten nadmiar zapewnia bezproblemowe działanie wszystkich serwisów i aplikacji. Umożliwia oglądanie filmów, seriali czy transmisji sportowych w HD.

Tak internet światłowodowy występuje głównie w dużych miastach, gdzie jest odpowiednia infrastruktura. Mniejsze miejscowości jednak nieustannie zabiegają o nadrobienie tego braku. Coraz więcej operatorów angażuje się w kolejne inwestycje. Sieć internetu światłowodowego cały czas rozbudowuje się, poprzez wymienianie dotychczasowego okablowania. Zastępowane jest ono przewodami wykonanymi z włókna szklanego i surowców sztucznych. Nowe obwody pozwalają na przesyłanie danych z prędkością z jaką rozchodzi się światło. Stąd nazwa “internet światłowodowy”. Zainteresowanie tą technologią oraz niemała rywalizacja na rynku, sprawia, iż możemy liczyć na tani internet. Szczególnie przy podpisywaniu umowy okresowej na rok lub 2 lata.

W pakietach z telewizją ponosimy jeszcze mniejsze koszty. W abonamencie istnieje możliwość otrzymać dostęp do wszelkich programów filmowych i tematycznych. Świat rozrywki, sportu, edukacji oraz informacji jest dla nas otwarty. Jest możliwość korzystać z całego bogactwa nie wychodząc z domu.