Chodząc do szkoły, ulegamy nie tylko i wyłącznie namowom nauczycieli do tego, żeby się wytrwale uczyć, ale także namowom naszego serca. Mija nas na szkolnych korytarzach niemała ilość koleżanek wyjątkowej urody. W pewnych przypadkach, mając niesamowite szczęście, mamy taką interesującą dziewczynę w klasie. Próbujemy szczególnych chwytów, flirtów, rozbudowanych intryg, by tylko udało się przyciągnąć tej wyjątkowej dla nas osoby. Udaje się. Jesteście parą, lecz coś się między wami nie układa. Rozstajemy się, co daje pewną ulgę, ale po niedługim czasie okazuje się, że nie możesz przestać o niej myśleć. Powstaje zatem kłopot: jak odzyskać byłą?

 

Powinniśmy w takich przypadkach działać metodycznie. Najbardziej istotnym kłopotem jest powód rozstania. Ciężko jest powrócić do byłej, w momencie gdy zdradziliśmy ją z inną panną. Musimy wtedy odzyskać znowu jej zaufanie, a to bardzo ciężka droga oraz nie zawsze kończy się zwycięstwem. Rzecz jest znacznie łatwiejsza, jeżeli rozstaliście się, gdy wzajemne uczucie osłabło oraz coś się zmieniło. Wtedy wystarczy, że po jakimś czasie znowu się spotkamy, a ponownie coś zaiskrzy. W pewnych przypadkach jednak powinniśmy na początek udowodnić, iż zaszła w nas istotna zmiana. Powód waszego rozstania jest zatem sprawą niezwykle ważną! Potem ustalamy, jaki jest status naszej byłej dziewczyny. W szkole będziemy mogli się tego dowiedzieć niezwykle szybko, bowiem nigdy nie braknie życzliwych, którzy doniosą nam o kolejnym związku naszej byłej dziewczyny. Jeżeli nie mamy takich ważnych informacji od znajomych, zostaje nam zawsze facebook, twitter albo inny portal, z którego, ona korzysta. Kobiety lubią chwalić się swoimi związkami w sieci. Portale społecznościowe pomagają nam również oszacować nastrój naszej byłej dziewczyny. W momencie kiedy wrzuca cytaty filozofów, refleksyjne teksty i zdjęcia, to dobra nasza!

 

Nadal tęskni a także wyczekuje na nasz krok. Możemy wówczas się odezwać neutralnie oraz próbować bardzo delikatnie oraz z wyczuciem odzyskać początkowo jej zaufanie, a w przyszłości również jej serce. Jednakże jeżeli dodaje fotki z imprez, przedstawiające, jak bardzo dobrze się bawi, to oznacza, że pragnie o waszym związku zapomnieć jak najszybciej. Można wówczas z wyczuciem odwdzięczyć się w taki sam sposób (ale bez przeginania!). Na 100% szybko nawiąże z nami brutalną rozmowę na komentarze albo sms-y! Jej wzburzenie może stać się naszym sprzymierzeńcem, gdy potrafimy je odpowiednio wykorzystać a także ukierunkować. Takie emocje to znak wielkiego zaangażowania. Warto pamiętać o tym fakcie! Jako były chłopak dobrze znamy naszą byłą dziewczynę. Wiemy jak się zachowuje, kiedy jest jej przykro. Wiemy, co nas może czekać kiedy się odezwiemy po rozstaniu. Przeważnie kobiety posiadają wyjątkowo drapieżny charakter, zatem także jesteśmy zmuszeni zademonstrować pazury, równocześnie ukazując gotowość do ich schowania.

 

Powinniśmy mieć na uwadze, że decyzja ostateczna co do ewentualnej wspólnej przyszłości, niestety, zależy od tej drugiej, piękniejszej strony. Jakichkolwiek jednak manewrów byśmy nie stosowali, to zawsze najbardziej istotne jest łączące nas uczucie. Jeżeli to był związek na poważnie, dla którego jesteśmy w stanie dużo poświęcić, to wystarczy to tylko ukazać naszej byłej dziewczynie – pokazać, że żar naszej miłości jest podtrzymywany jedynie dla niej!