Budowa swojego domu to inwestycja, której plan musimy przeanalizować z wielką uwagą. Punktem, który bierzemy pod uwagę w pierwszej kolejności jest sam projekt domu – stajemy wtedy przed wyborem, postawić na indywidualny projekt , który będzie dostosowany do naszych potrzeb czy zdecydować się na coś gotowego z dostępnej bazy. Oba rozwiązania mają wady i zalety. Zaletą gotowych projektów opracowanych przez wybrane przez nas biuro architektlodz.pl jest z pewnością szybkość jego realizacji.

Kilka dni od zamówienia projekt jest przygotowany i możemy przystąpić do realizacji innych formalności. Wykańczając własny dom będziemy mogli w tym wypadku korzystać z różnych aranżacji, jakie częstokroć pokazują wizualizację domu a także jego wnętrza. Plusem takiego rozwiązania jest na pewno możliwość doboru jednego z znalezionych wariantów, takiego, który w największym stopniu będzie nam pasował. Zaleta, która w wielu przypadkach przemawia za wybraniem właśnie projektu gotowego to również wielokrotnie niższa cena niż projektu na nasze zamówienie.

Indywidualny projekt od początku jest robiony pod daną działkę a ponadto spełnia wszystkie nasze wymagania. Na koniec dom będzie niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju oraz przygotowany z całkowitą kontrolą inwestora. Rozwiązanie jednak pociąga za sobą znacznie wyższe koszty a ponadto dłuższy proces tworzenia projektu. Wybór typu projektu naszego domu jest sprawą indywidualną a także zależy od wielu czynników. Przedstawione opcje wiążą się z plusami oraz minusami, dlatego właśnie przed podjęciem ostatecznej decyzji należy przemyśleć dwa rozwiązania.